Stambeno-poslovna jednospratna kuća locirana je sa desne strane Beogradske ulice iz pravca Novog Sada. Na osnovu celokupne koncepcije i kontruktivnih rešenja graditeljskog sklopa objekta, forme trema, kao i pojedinih detalja na fasadi, može se zaključiti da je zgrada sagrađena sredinom XVIII veka. Objekat je zidan od opeke i kamena, dok je međuspratna kontrukcija i stepenište izvedeno od drvene građe. Izuzev od prizemnog i spratnog dela, objekat se sastoji i od krova, kao i od podrumskih prostorija. Кrov je visok, pokriven biber crepom sa karakterističnim odžacima.
Ceo objekat ima naglašeni (široki) frontalni deo, orijentisan prema Beogradskoj ulici. U dvorišnom delu u dnu parcele, postoji takođe spratni objekat, tako da posmatrano u celini, oba objekta (ulični i dvorišni), formiraju specifično atrijumsko dvorište. Odnosno, obe kuće (ulična i dvorišna) su pravougaone osnove i međusobno su povezane spratnim hodnikom-tremom izgrađenim duž leve ivice parcele. Naknadnim (kasnijim) adaptacijama, odnosno izgradnjom stepeništa i zaziđivanjem polukružnih otvora trema, ovaj jedinstven arhitektonski sklop je narušen u odnosu na autentičnu koncepciju, tako da je danas komunikacija koja je nekada postojala među objektima preko trema, prekinuta.
Prizemni deo frontalnog dela objekta sastoji se od prostranog lokala, kao i od masivne dvokrilne ulazne kapije sa leve strane objekta, dok je krajnje na desnoj strani jedan prozor, koji predstavlja sastavni deo lokala. U lokalu se tokom perioda socijalizma nalazila čuvena “Gostiona Mala tvrđava”, dok je danas u njemu poslastičarnica. Na spratu je izvorno bio smešten prostran stan, koji je vremenom podeljen u tri manje stambene jedinice. Sudeći prema arhivskoj građi kojom se disponuje, stambena jedinica na spratu je nekada bila u funkciji stana komorskog komesara. Na spratu frontalnog dela fasade se nalazi pet prozora, pri čemu su u kontekstu oblikovanja fasade spratnog dela krajnje levi i krajnje desni prozorski otvori zapravo kibic – fensteri koji su od središnja tri prozora flanktirani malterskim pilastrima u zasebnim poljima fasadnog zida.
Masivna ulazna drvena kolska dvokrilna kapija, kao i pešački ulaz simetrično izveden u njenom sklopu, zasvođena je polukružno i od ostatka fasadnog platna flanktirana je ramom koji oponaša kamene kvadere pri čemu se na centralom gornjem delu polukružnog luka rama kapije nalazi, približno romboidno izveden ukras u malteru. Odnosno, oko masivne kapije je izveden plastični ukras u formi velikih tesanih i klinasto rezanih kamenih kvadera sa naglašenim završetkom. Na dvorišnoj fasadi, nekad je postojao trostrani trem širokih polukružnih otvora kako u prizemnom tako i na spratnom delu. Njegovi ostaci su danas vidljivi fragmentarno ispod maltera zidnog platna objekta.
Tavanica ulaza, odnosno prolaza, izvedena je u formi krstastih svodova između kojih postoje podeoni lukovi. U prolazu, odnosno zidu sa desne strane je zazidan ulaz u prvu prostoriju lokala sa očuvanim autentičnim kamenim okvirom i vratima od kovanog gvožđa. Svodovi u podrumskim prostorijama, u prostorijama prizemlja, iznad stepeništa, kao i iznad jedne prostorije na spratu, izvedeni su od opeke u poluobličastoj i krstastoj formi. Na bočnom, lučnom delu zida nalazi se otvor dimnjaka sa vratima od kovanog gvožđa. Pri sredini hodnika (prolaza) lociran je i ulaz u podrumske prostorije sa autentičnim dvokrilnim vratima od kovanog gvožđa. Varta su pri tome izvedena sa lučno završenim nadsvetlom u vidu rešetke od dijagonalno isprepletenih gvozdenih šipki. Drugi hodnik, koji se račva od ulaza u desno, zasveden je krstastim svodovima bez potpornih lukova. Na kraju ovog hodnika počinje zavojito stepenište sa drvenim gazištima. Stepenište vodi u centralni prostor spratnog dela objekta koji je otvoren prema tremu i koji zapravo opasuje dvorišni deo objekta. Na bočnim zidovima ovog dela, izvedeni su slepi pravougaoni otvori u kamenom ramu, dok se na tavanici nalazi karakterističan ovalni štuko ukras. Pod je popločan velikim, dijagonalno postavljenim kamenim pločama, denivelisan u visini dva stepenika u odnosu na trem.
Frontalna fasada u prizemnom delu objekta je vremenom skoro u potpunosti izmenjena. U tom smislu, od autentičnih elemenata, sačuvana je zapravo samo pomenuta masivna drvena kapija sa ukrasima od kovanog gvožđa, kao i prozor na desnoj strani objekta, odnosno lokala. U tom kontekstu, današnji otvori lokala, nastali su u nekoj od adaptacija frontalnog dela fasade, ali je nemoguće utvrditi u kom periodu.
Oblik, profilacija, kao i forma ramova oko prozora spratne zone frontalnog dela objekta su po svemu sudeći autentični dok su pomenuti uski pilastri, frontoni iznad prozora, kao i plastična dekoracija oko tavanskih ventilacionih otvora u formi floralnog ornamenta na tavanskom nazitku, nastali adaptacijom objekta krajem XIX ili početkom XX veka.
Ulične fasade objekta kao i krov, obnovljene su u okviru kompletne rekonstrukcije i revitalizacije Podgrađa, koja je otpočela 2017. godine pod ingirencijom Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada a koja još uvek traje.