Stambeno-poslovna jednospratnica locirana je sa leve strane iz pravca Novog Sada u Beogradskoj ulici i karakteriše je tzv. terezijansko žuta boja fasade. Osnova objekta izvedena je u formi ćiriličnog slova „Г“ sa dugim dvorišim krilom po desnoj strani parcele. Sudeći po arhitektonskoj koncepciji objekta, kao i po elementima različitih formi ornamentike na fasadi, objekat je po svemu sudeći sagrađen u drugoj polovini, odnosno krajem XVIII veka. Sastoji se od prizemnog dela, sprata, podrumskih prostorija i visokog krova. Jednospratnica je građena od opeke, malterisana i bojena. Krov je prekriven sa biber crepom, sa ulične strane izveden na dve, dok je na dvorišnom delu objekta izveden na jednu vodu. Podrumske prostorije imaju zasvođenu tavanicu i locirane su ispod dela ulične i dela dvorišne osnove objekta.
Posmatrano frontalno, u središnjem delu prizemnog dela objekta nalazi se široki ulaz sa dvokrilnom zasvedenom kapijom koja predstavlja ulaz u jednospratnicu i od koje se prema unutrašnjosti kuće pruža hodnik sa sedam traveja izvedenih pod sfernim svodovima tavanice koji su odvojeni lucima. Sa obe strane kapije, odnosno levo i desno od nje, locirani su lokali nejednake veličine koje karakterišu ravne tavanice. Levi lokal je manji i posmatrano frontalno, ima samo ulazni portal, dok je desni veći i izuzev ulaza, sastoji se i od jednog prozorskog otvora. U pitanju je dvokrilni prozor koji se dakle nalazi na krajnjem desnom delu prizemnog dela objekta čija su okna podeljena na tri jednaka dela.
Frontalna, odnosno ulična fasada objekta je jednostavno koncipirana. Ulaz u objekat je u gornjim partijama lučno zasvođen i fnaktiran od ostatka fasadnog platna, pri čemu po sredini luka ima romboidni ukras izveden u malteru. Vrata, odnosno kapija je drvena i kasetirana. Uz bočne strane kapije postavljeni su portali lokala, sa svake strane po jedan, sa dvokrilnim, delimično zastakljenim vratima i drvenim dvokrilnim kapcima. Prizemni deo objekta je od spratnog na frontalnoj strani fasade odvojen sa jednostavno profilisanim podeonim vencem. Na spratnom delu objekta sa ulične strane, nalazi se pet identičnih dvokrilnih prozora koji su izvedeni sa malterskim ramovima. Gornje ivice međusobno su povezane profilisanim vencem, dok u parapetnim poljima postoji plitka malterska plastika sa različito oblikovanim formama krivolinijskih kontura, kao i sa stilizovanim rozetama apliciranim u središtu svakog drugog parapetnog polja. Između prozora spratnog dela i potkrovnog venca, ponavlja se slična ornamentika u plitkoj malterskoj plastici koja je posmatrana u celini, prilagođena proporcijama pravougaonih polja određenih ritmom tj. pozicijama prozorskih otvora na spratu.
Autentičnost dvorišnog kraka objekta prilično je narušena tokom nelegalne adaptacije 90-tih godina XX veka, tako da je samo u manjem delu očuvana izvorna konstrukcija nekadašnjeg komunikacionog balkona sa gvozdenim konzolama. Između ostalog, na ogradi od kovanog gvožđa, uklonjeni su nekada postojeći inicijali i godina koji su prema svedočanstvu jednog od bivših vlasnika postojali u formi: “18EX86”. U kontekstu pomenute nelegalne adaptacije, najveći deo izvornog komunikacijskog balkona je uklonjen i zamenjen je sa širim balkonom izvedenim od neadekvatnih materijala koji je prekriven salonitnim pločama. Takođe, na donjem delu krila, uklonjena je i izvorna stolarija, kao i autentične stepenice koje su zamenjene betonskim sa spoljne strane koje vode na sprat. U svojstvu krajnje neadekvatnih radova, zapravo je uništen veći deo dvorišnog dela zgrade pri čemu je u nastavku krila izgrađen novi spratni objekat sa balkonom koji je sa nekoliko stepenika povezan sa komunikacionim balkonom krila glavnog objekta. Pored navedenog, prizemni objekat koji je postojao u dnu parcele je takođe „rekonstruisan“, odnosno nadograđen tako da se danas sastoj od prizemlja, sprata i potkrovlja.
Ulične fasade objekta kao i krov, obnovljene su u okviru kompletne rekonstrukcije i revitalizacije Podgrađa, koja je otpočela 2017. godine pod ingirencijom Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada a koja još uvek traje.