Osnova stambeno-poslovne jednospratnice izgrađene na prelasku između XVIII i XIX veka je pravougaona. Objekat je izgrađen na parceli koja se pruža celom širinom bloka između ulica Prote Mihaldžića i Beogradske, prema kojoj je zgrada i orijentisana.
Frontalna, odnosno ulična fasada glavnog objekta orijentisanog prema Beogradskoj ulici, koncipirana je na način da je karakterišu četiri ose otvora i sudeći prema stilskim i arhitektonskim karakteristikama, zgrada je izgrađena u specifičnoj eklektičkoj formi sa dominantnim odlikama baroka i primesama akademističnog, tj. neoklasicističkog stila. Ovakvo stilsko opredeljenje objekta konsekventno je definisano primarno iz celokupnog izgleda fasade, zastupljenih elemenata plastike na fasadi, svodova u prizemnom delu, kao i elemenata od kovanog gvožđa. U prizemnom delu objekta dominira polukružni otvor dvokrilnog kolskog ulaza, koji je od ostatka fasade flanktiran specifičnim elementima fasadne plastike. Odnosno, ukras koji izdvaja kolski prolaz stilski je u donjim delovima simetrično po vertikali izveden imitacijom kamenih kvadera, dok je u gornjoj polovini, kao i na luku, profilisan reljefno sa centralnim završetkom po sredini u formi specifičnog ukrasa plastično izvedenim u malteru. Dvokrilna drvena vrata su masivna i teška, ukrašena u neoklasicističkom stilu, odnosno sa zrakasto rezanim ornamentom u gornjem delu i rozetama u središtu gornjeg polja krila. U prizemnom delu objekta se dakle, pored glavnog (nekadašnjeg kolskog ulaza), nalaze i dva lokala nejednake veličine, tj sa obe strane kolskog ulaza koji samim tim nije simetričan u odnosu na celu koncepciju frontalnog dela, već se nalazi lociran na levoj strani objekta. Iznad lokala, kao i prozora lokala u prizemlju, izvedena su tri jednostavna geometrijska ukrasa u formi pravougaonika, odnosno specifično u maletru kreiranih elemenata fasadne plastike. Na rubovima fasada u prizemlju, nalazi se sa obe strane identičan ukras izveden vertikalno koji oponaša kamene kvadere. Frontalni deo sprata se sastoji od četiri simetrično izvedena prozora u jednostavnim malterskim ramovima sa naglašenim solbankom, dok su iznad njih, u malteru izvedeni pravougaoni ornamenti sa dvočlano reckanim bočnim stranama. Uglovi fasade sprata su dodatno izvedeni u formi plitkih pilastra. Neposredno ispod krova, nalazi se jednostavan potkrovni venac koji se pruža po horizontali cele dužine frontalnog dela fasade. Кrov je visok i izveden je na dve vode, pokriven je sa novijim sinterovanim biber crepom i na njemu su kasnije otvorena dva manja krovna prozora nastala u kontekstu adaptacije tavanskog prostora. Na krovu se uočavaju i dva nejednako stilski oblikovana odžaka simetrično postavljena na samim rubnim delovima objekta.
Generalno posmatrano, osnova celokupnog gabarita objekta je pravougaona sa kraćom stranom koja je orijentisan prema Beogradskoj ulici. Iza dva lokala, odnosno dubinom prostora, postoji niz od tri prostorije na desnoj i jedna prostorija sa leve strane objekta. Takođe, u levom segmentu objekta se pruža hodnik, tj. stepenišni prostor koji predstavlja nastavak komunikacije od ulazne kapije. Sve prostorije u prizemnom delu objekta imaju tavanice sa svodnim konstrukcijama pri čemu su iznad prolaza svodovi krstasti dok su nad ostalim prostorijama poluobličasti sa nizom dodatnih svodnih rukavaca. Stepenište je zavojito i jednokrako, postavljeno je uporedo sa prolazom i zatvoreno dvokrilnim vratima od kovanog gvožđa sa ukrasom u obliku zrakasto raspoređenih kopalja u luneti.
Celu površinu sprata zauzima prostrana stambena jedinica sa predprostorom ganga koji je popločan sa kamenim kvaderima. U gangu tj. predprostoru se nalaze i manja vrata koja su ukrašena okovima izrađenim od kovanog gvožđa. Sa dvorišne strane, postoji balkon od gvozdene konstrukcije sa karakteristično oblikovanim držačima i ogradom od kovanog gvožđa u dijagonalnom prepletu. Pod balkona načinjen je od grubo tesanih dasaka, koje svakako nisu autentične.
Dvorišni deo objekta, orijentisan je ka unutrašnjosti bloka, odnosno prema Ulici Prote Mihaldžića. Dvorište je pri tome ograđeno zidanom ogradom uz koju je smešten objekat trafostanice. U dvorišnom delu na mestima nekadašnjih autentičnih prizemnih pomoćnih objekata koji su bili locirani u središnjem delu parcele, krajem XX veka su nelegalno izgrađena dva nova bespravno postavljena stambena objekta koji se sastoje od prizemlja i visokog potkrovlja i koji su oblikovani na način koji je u potpunosti neadekvatan za ambijentalnu celinu Suburbiuma.
Podrumske prostorije objekta zahvataju najveći deo osnove zgrade. Danas su samo u delimičnoj upotrebi zbog visokog nivoa podzemnih voda.
Ulične fasade objekta kao i krov, obnovljene su u okviru kompletne rekonstrukcije i revitalizacije Podgrađa, koja je otpočela 2017. godine pod ingirencijom Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada a koja još uvek traje.