Jednospratni stambeni objekat, uskog uličnog fronta, pravougaone osnove, smešten je u podnožju Ludvigovog bastiona, odnosno petrovaradinske stene u sklopu pravougaone parcele koja se po svojoj dubini, poput većine drugih objekata u Štrosmajerovoj ulici orijentisanih prema Gornjoj tvrđavi, postepeno penje u skladu sa karakteristikama terena. U tom kontekstu, unutrašnje dvorište je oblikovano u formi niza međusobno povezanih platoa po dubini, u pravcu podnožija Ludvigovog bastiona. Odnosno, u dvorišnom delu, prateći nivelaciju i rešenje same parcele u formi platoa sa podpornim zidovima, nalazi se niz nus-prostorija, odnosno ostava i šupa.
Objekat čine prizemlje i sprat, kao i krovna terasa na dvorišnoj strani koja je kasnije dograđena. Do stanova u prizemlju vodi uski hodnik, lociran na desnoj strani objekta, dok se spratnom delu pristupa spoljnim dvokrakim stepeništem lociranom u sklopu dvorišta. Krovnoj terasi se pristupa zasebnim metalnim stepenicama, a preko nje se ulazi u tavanski prostor. Cela površina terase pokrivena je sa kasnije izrađenom limenom nadstrešnicom. Objekat ima niski limeni krov ispred kog se, na frontalnoj strani, nalazi atika. Upečatljiv element čini erker sa dva uska prozora, smešten iznad ulaza u objekat. Donji deo erkera ima polukružnu osnovu, dok je gornji pravougaone osnove.
Fasadna dekoracija, jednostavno je izvedena. Zidno platno u prizemlju je ravne površine, dok je na spratu podeljeno plitkim lezenama izvedenih u formi imitacije tesanika. Između prizemlja i sprata, odnosno sprata i krovnog dela, plitke lazene, izvedene su horizontalno. Na spratnom delu postoji ukupno četiri pravougaona otvora koja nisu flanktirana ramovima u odnosu na ostatak fasadnog zida, pri čemu su dva locirana u okviru konstruktivnog rešenja ekera koji se nalazi na desnoj strani objekta, iznad portala ulaza. Eker je izveden u formi parapeta polukružne osnove ispod prozorskih otvora, dok je njegova gornja partija trougaona, u okviru koje se, kao što je pomenuto, nalaze dva uska simetrično izvedena prozorska otvora. U prizemlju, pored ulazne kapije, postoje dva identična pravougaona prozorska otvora. Konstruktivno rešenje fasade sa naglašenim ekerom na spratu, odlikuje se simetričnošću otvora. Ispod potkrovnog venca levog dela frontalne fasade, nalazi se ukras u malteru, izveden kao dentikula sa naglašenim centralnim elementom. Nadvisuje ga atika oblikovana sa završetkom u blago naglašenom luku uz jasno profilisane ivice. Fasadni zid se takođe odlikuje i sa naglašenim horizontalama potkrovnim i međuspratnim vencem.
Na dvorišnom stepeništu koje vodi na terasu, kao i na samoj terasi, sačuvana je ograda od kovanog gvožđa, izrađena u stilu pozne secesije. Objekat je, sudeći po stilskim elementima, najverovatnije izgrađen početkom XX veka, dok je spratni deo dvorišnog dela izgrađen kasnije, odnosno dvadesetih godina XX veka.
Generalno posmatrajući, dvorišni deo objekta je tokom vremena, prošao kroz čitav niz nadogradni i pregradnji, odnosno adaptacija, prilikom kojih je – u jednom od zidova – pronađeno i izvorno ugrađeno kameno đule. Posebno je interesantna ograda na terasi unutrašnjeg dvorišta (ravnog krova) izrađena u stilu secesije od kovanog gvožđa a ograda sličnih stilskih karakteristika, postoji i na unutrašnjem stepeništu u okviru dvorišnog dela objekta, tj. po dubini parcele. Takođe, na jednom od gornjih platoa parcele, locirana je i specifična žandinjera napravljena od veštačkog kamena u nosaču od kovanog gvožđa, koja je svakako novijeg datuma.
Ulične fasade objekta kao i krov, obnovljene su u okviru kompletne rekonstrukcije i revitalizacije Podgrađa, koja je otpočela 2017. godine pod ingirencijom Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada a koja još uvek traje.